Opavskem bez bariér, z.s. "O nás"

Spolek Opavskem bez bariér, z.s. byl založen v květnu 2019. Jsme neziskový a nestátní právnický subjekt, jehož hlavní činnosti je bezbariérové užívání staveb. Naše práce spočívá v mapování a kategorizaci přístupnosti prostředí včetně řešení bezbariérovosti dle vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb.

Založení spolku Opavskem bez bariér, z.s. předcházelo otevření projektu Opava bez bariér v březnu 2018, jehož hlavní činnosti je výše zmíněné mapování a kategorizace přístupnosti prostředí.

V září 2019 otevíráme ve spolupráci s NRZP ČR projekt Euroklíč na Opavsku. V prosinci se stěhujeme do kanceláře v Opavě. Kancelářské prostory nám poskytlo Statutární město Opava. Tímto krokem jsme otevřeli také nové distribuční místo Euroklíč Opava. O rok později přijímáme zkratku OPBB, z.s.

V současné době vedeme projekty:

  • Opava bez bariér
  • Euroklíč na Opavsku
  • Integrace - dokončený v roce 2021
  • Hřiště pro integraci - nový projekt, následovník projektu Integrace.

Dále poskytujeme poradenství v oblasti bezbariérového užívání staveb.

Naše cílové skupiny jsou osoby s omezenou schopnosti pohybu a orientace, senioři a rodiče s kočárky. 


Myslíte, že jsou naše projekty prospěšné? Podpořit naše projekty můžete na transparentním dárcovském účtu 80390899/5500 vedeného u Raiffeisenbank. Podporovat nás můžete jednorázově nebo trvalým příkazem. Do zprávy pro příjemce prosím uvádějte vždy jméno, příjmení a telefonní číslo, abychom Vám mohli na začátku následujícího roku poslat potvrzení o daru a Vy si jej můžete odečíst z daní.  

Pro snadnější převedení Vašeho příspěvku můžete využít i QR kód níže

Činnost spolku i naše projekty můžete podpořit také přes dárcovský portál, odkaz níže nebo přímo přes formulář zde. Důležitá informace. Uvádějte prosím vždy kontaktní údaje, abychom Vám mohli na začátku následujicího roku vystavit potvrzení o přijetí finančního daru pro účely odpočtů z daní.

Děkujeme Vám za každou finanční podporu. 

https://www.darujme.cz/projekt/1203533

Děkujeme, že Vám není osud osob naší cílové skupiny lhostejný a děkujeme za jakoukoliv podporu v naší činnosti.

 

Děkujeme naším sponzorům a partnerům.

Statutární město Opava - Hlavní partner

Výhradní dodavatel měřicí techniky

Spolupráce s NRZP ČR na Krajské úrovni

Barevné tiskové práce, vazby, laminování  

NRZP ČR a projekt Euroklíč na Opavsku

Výhradní dodavatel IT; příslušenství, servis

Poskytovatel a sponzor webových služeb