Opavskem bez bariér, z.s. "O nás"

Spolek Opavskem bez bariér, z.s. (dále jen "OPBB") byl založen díky projektu Opava bez bariér. Projekt Opava bez bariér byl otevřen dne 8.3.2018 na dobrovolnické činnosti fyzické osoby bez možnosti čerpání dotací. Projekt Opava bez bariér má za úkol provádět mapování a kategorizaci přístupnosti objektů, stezek, zastávek MHD a další. V květnu 2019 se projekt Opava bez bariér přenesl pod křídla spolku Opavskem bez bariér, z.s. a tím přišli i další projekty. Jedním z dalších, významných projektů je distribuce Euroklíče na Opavsku. Všechny naše projekty jsou neziskové, tudíž závislé na jiných formách příjmu, například dotace, honoráře, příjmu od sponzorů a dárců.

Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud naších projektů lhostejný.

Velmi dobře si uvědomujeme důležitost zachování dobrého jména a zejména obrovské odpovědnosti, vůči lidem, které zastupujeme a kteří nás podporují. Proto jsme připravili několik odpovědí na otázky, které mohou být důležité pro Vaše rozhodnutí, zda podpořit právě nás.

Kde bere OPBB zdroje pro svou činnost a proč potřebujeme Vaši pomoc?

Nejvýznamnějším zdrojem našich příjmů jsou zatím poskytnuté dotace a honoráře Statutárního města Opavy. Dále naše žádosti o státní a jiné dotace, ale zde náš spolek naráží na krátkou dobu působnosti a na spolufinancování dotace. Příklad: Žádána výše dotace 100.000,- Kč. Z dotace dostaneme pouze 70%, tj. 70 tisíc Kč. Zbývající část 30%, tj. 30 tisíc Kč musíme získat od sponzoru, dárců apod. Přitom platí státem stanovená zásada, že pokud neseženeme v příkladu uvedených 30 tisíc Kč, nemůžeme čerpat poskytnutých 70 tisíc Kč. Bez získání potřebné spoluúčasti tedy vůbec nelze zajistit činnost organizace. Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, jsme závislý na jiných příjmech, od sponzoru nebo dárců.

K čemu jsou zdroje využívány?


Chcete pomoci i Vy?

Činnost spolku Opavskem bez bariér, z.s. je zcela závislá na dotacích a štědrosti dárců. Patřit k dárcům a podpořit projekty Opava bez bariér, Euroklíč na Opavsku a Integrace můžete podpořit také vy, protože je mnoho těch, kteří naši pomoc potřebují. 

Podpořit nás můžete jednorázovým finančním příspěvkem anebo nás podporovat kontinuálně trvalým příkazem na:        

Transparentní Sbírkový účet OPBB:  80380399/5500

Pro snadnější převedení Vašeho příspěvku můžete využít i QR kód:

QR KÓD  50,- KČ

QR KÓD  100,- KČ

QR KÓD  200,- KČ

QR KÓD  500,- KČ

QR KÓD  1.000,- KČ


JIŽ SE NÁM DÍKY VÁM PODAŘILO VYBRAT: 

V měsíci Srpen došlo na sbírkový účet: 100 ,- Kč

Celková částka na sbírkovém účtu je: 400 ,- Kč

Děkujeme Vám za jakoukoliv podporu.

Děkujeme naším partnerům

Statutární město Opava - Generální partner

Výhradní dodavatel měřicí techniky

Výhradní dodavatel IT; příslušenství, servis

Poskytovatel a sponzor webových služeb

Barevné tiskové práce, vazby, laminování