Euroklíč Opava

EUROKLÍČ OPAVA

Euroklíč je projekt Narodní rady osob se zdravotním postižením (NRZP ČR).  Spolek Opavskem bez bariér, z.s. (OPBB, z.s.) v září 2019 otevřel ve s polupráci z NRZP ČR a Statutárním městem Opava distribuční místo Euroklíč Opava.

Kde nás najdete?  Sídlíme v kanceláři OPBB z.s. na Horním náměstí 47, vchod vedle prodejny BIVOJ. Distribuční místo je v 1. patře, zvonek máme vedle vstupních dveří vpravo. Ve výtahu máme také štítek z braillovo písmem, který nám zhotovil SONS. 

Kdy si mohu Euroklíč vyzvednout?  Provozní doba distribučního místa Euroklíč je stejná jako kanceláře OPBB, z.s. Euroklíč si můžete vyzvednout každý den a to následně:  Po - Čt od 8:00 - 15:00 hod a v Pá od 8:00 - 11:30 hod.  Můžete také využít rezervační systém. Vaši rezervaci obratem potvrdíme nebo se domluvíme na dalším termínu. Poslední klient bude obsloužen 30 minut před koncem provozní doby. Více informaci ZDE.

Kdo má na Euroklíč nárok?  Každý člověk se zdravotním postižením, držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou a močovými dysfunkcemi, který má bydliště v ČR. Nově také mohou o Euroklíč požádat i pacienti s cystickou fibrózou, kteří mají bydliště v ČR. 

Co budete potřebovat k vydání Euroklíče?  Platný občanský průkaz či jiný doklad totožnosti. Průkaz TP, ZTP, ZTP/P nebo čestné prohlášení o typu postižení (např. diabetik, stomik, onkologický pacient apod.) pro vyplnění Evidenční karty Euroklíče.

Kolik Euroklíč stojí?  První Euroklíč je dotovaný, tedy ZDARMA. Platí se pouze administrativní poplatek 25,- Kč.

Co se stane, když Euroklíč ztratím?  V případě ztráty či zcizení je možné si nový Euroklíč koupit. Cena Euroklíče je 450,- Kč vč. DPH. K ceně se připočítává poštovné. Euroklíč je NEPŘENOSNÝ

Upozornění pro žadatelé: Dbejte pozornosti nejen u sebe, ale i okolí, aby vám někdo Euroklíč neodcizil. Zabraníte tak zneužití a navíc vydání za nový Euroklíč.


Rezervujte si termín pro vydání Euroklíče ještě dnes. 

V případě nutnosti či nejasnosti nás kontaktujte ZDE

Upozornění: Kancelář OPBB, z.s. provozuje jako hlavní činnost bezbariérové užívání staveb, tudíž se může stát, že budeme v terénu a nebudeme v kanceláři přítomní. Proto doporučujeme termín vyzvednutí Euroklíče vždy předem domluvit telefonický nebo formou rezervace zde. V případě změny Vás budeme vždy včas informovat a domluvíme s Vámi jiný termín. Děkujeme za pochopení.