Už máte svůj Euroklíč?

04.01.2021

Získejte svůj Euroklíč ZDARMA! 

Již od října 2019 je otevřené distribuční místo pro žadatelé o Euroklíč. Euroklíč zajišťuje  rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních zařízení, například toalet v obchodních centrech, vlakových nádraží anebo čerpacích stanicích. Nelze opomenout také technické kompenzační pomůcky jako schodišťové či svislé rampy anebo výtahy. 

Kdo může o Euroklíč zažádat? 

Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, držitelé WC karty, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, cystickou fibrózou, nespecifikovanými střevními záněty (Crohnovou chorobou, Ulcerózní kolitidou) nebo močovými dysfunkcemi.

Jak Euroklíč získáte?

Stačí předložit platný občanský průkaz a výše zmíněné průkazy pro osoby se zdravotním postižením. Pokud takový průkaz nevlastníte, postačí s občanským průkazem předložit k nahlédnutí lékařskou zprávu (v evidenční kartě nebudou použité údaje jako diagnóza apod.) a sepsat Čestné prohlášení, do které cílové skupiny patříte. 

Doporučení 

V případě, že budete chtít žádat o Euroklíč, doporučujeme objednat si termín vyzvednutí telefonický na mobilu 773 179 642, paní Lenka Carbolová nebo e-mailem euroklic@opbb.cz

Kde nás najdete?

Distribuční místo naleznete na adrese Horní náměstí 132/47, Opava, vchod vedle prodejny BIVOJ (bývalá budova Magistrátu), výtahem 1. patro, dveře č. 6

Provozní doba PO - PÁ  od 8:00 - 14:30 ( mimo provozní dobu jen po DOMLUVĚ ). 

Celková doba pro vydání Euroklíče cca 30 min. Poslední žadatel bude přijat max. 30 minut před koncem, tj. ve 14 hodin (pokud nebylo dojednáno předem jinak). Děkujeme za pochopení.