11/2020 - Udílení cen MOSTY 2019

18.09.2020

Vážení přátelé,

dne 15. září 2020 proběhlo odložené slavnostní udílení cen MOSTY 2019. 

Udílení cen MOSTY 2019 se konalo v Kongresovém centru Zlín, a stejně jako předchozí ročníky, tak i letos akci moderoval kdo jiný, než skvělý moderátor Aleš Cibulka a zazpíval nám zpěvák Bohuš Matuš . V úplném závěru nám zahrál a zazpíval soubor Hradišťan.

Slavnostní udílení cen MOSTY stejně jako předchozí ročníky je ocenění za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch lidí se zdravotním postižením. Ceny MOSTY se udílejí ve čtyřech následujících kategoriích.

I. kategorie - Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro instituci veřejné správy za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením

II. kategorie - Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro nestátní subjekt za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením

III. kategorie - Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením

IV. kategorie - Zvláštní cena

Rád bych ještě zde sdělil, kdo byl oceněn. Ceny MOSTY 2019 převzali v:

I. kategorii - Správa železnic, s. o. za zpřístupňování železniční dopravy cestujícím se zdravotním postižením.

II. kategorii - Mistrovství světa v para hokeji OSTRAVA 2019 za profesionální přístup k podpoře a motivaci osob se zdravotním postižením s využitím sportu.

III. kategorii - Václav Letocha za založení Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v České republice a Jan Uherka za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Hodnotitelé se letos rozhodli mimořádně ocenit dvě osobnosti, protože konkurence ve III. kategorii nevedla k jednoznačné volbě.

IV. kategorie - Martin Novák za rozvoj České unie neslyšících a simultánního přepisu mluvené řeči v České republice.   

Závěrem už mi zbývá jen sdělit závěrečná slova po předání všech ocenění, pana Mgr. Václava Krásy, předsedy NRZP ČR, který oznámil další místo konání, tentokráte v Ostravě. Takže mně zbývá se jen rozloučit, popřát Vám všem hodně zdraví a ať ten coronavirus všichni přečkáme a ať se všichni ve zdraví sejdeme na slavnostním udílení cen MOSTY 2020, tentokráte u nás v Moravskoslezském kraji.

Nashledanou v Ostravě v roce 2021. 


Prohlédněte si fotoalbum z udílení cen MOSTY 2019 ve Zlíně