09/2020 - Projekt Integrace bude v Opavě realizován

17.06.2020

Vážení přátelé,

dne 21. května 2020 jsme zde vydali zprávu, že město Opava vyhlásilo 4. ročník opavského participativního rozpočtu Nápady pro Opavu. I my jsme do této akce města poslali projekt s názvem Integrace. V čem projekt spočívá a co tomuto projektu předcházelo již určitě znáte z minulé zprávy 08/2020, takže jen ve zkratce zopakujeme, že hlavním cílem tohoto projektu je spojit při hrách a jiných herních aktivitách na dětských hřištích a dalších veřejných prostranství zdravé děti a děti s hendikepem. Za cíl si klademe to, aby zdravé děti neodrazovali od sebe děti s hendikepem a opačně. 

Už prvním úspěchem byl fakt, že prošel 1. kolem a postoupil do veřejného hlasování, kde jste mohli hlasovat, které projekty půjdou do finále a budou postupně realizované. Veřejné hlasování proběhlo ve dnech 1.6. - 15.6.2020 na webových stránkách města Opavy https://www.opava-city.cz . Dne 15.6.2020 ve 12 hod bylo veřejné hlasování oficiálně ukončené a o 24 hodin později, tj. 16.6.2020 po 12 hod byly zveřejněné výsledky projektů, které budou realizované. Celkem bude realizováno 6 projektů, 3 malé s rozpočtem do 100.000,- Kč a 3 velké s rozpočtem od 100.001,- Kč do 400.000,- Kč. A právě jeden z finalistů projektů s velkým rozpočtem je i náš projekt Integrace, který díky vaším hlasům skončil na 3. místě. 

Je to svým způsobem pro nás velký úspěch, ze kterého máme radost nejen my, autoři projektu, ale i rodiče, kteří se starají o své hendikepované děti. Věříme, že náš projekt Integrace přinese právě těmto dětem radost a že bude vyrůstat více a více dětských hřišť s herními prvky pro děti s hendikepem a že se tím začneme jednou provždy bourat bariéry mezi zdravými a hendikepovanými dětmi při společných dětských hrách.

Závěrem bychom Vám ještě jednou chtěli poděkovat za Vaše hlasy a že Vám není těžký život dětí s hendikepem lhostejný.

S úctou

 Pavel a Lenka Carbolovi, autoři projektu Integrace    

Odkaz na web města / konečné hlasování  https://www.opava-city.cz/cz/mesto-urad/rozvoj-mesta/napady-pro-opavu/konecne-vysledky-hlasovani/