EUROKLÍČ

Distribuční místo Opava

Distribuční místo Euroklíč Opava pracuje pro vás od září 2019 a sídlí v Opavě na Horním náměstí 47.

Euroklíč je ZDARMA. Platí se pouze administrativní poplatek ve výši 30,- Kč za Euroklíč*. 

Kdo může získat zdarma dotovaný Euroklíč?  Osoba se zdravotním postižením a trvalým bydlištěm v ČR.

a) držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P

b) držitel WC karty, diabetik, stomik, onkologický pacient, lidé s následujícími diagnózami: roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, cystická fibróza, nespecifické střevními záněty, (Crohnova choroba a ulcerózní kolitida), močové dysfunkce a porucha autistického spektra

U těch, kteří nejsou držiteli uvedených průkazů, se v "Evidenční kartě Euroklíče" zaškrtne položka "Jiné postižení vyžadující tuto službu".

Podklady pro vydání dotovaného Euroklíče

  • platný občanský průkaz či jiný doklad totožnosti
  • průkaz TP, ZTP, ZTP/P 
  • administrativní poplatek 30,- Kč / Euroklíč*
* Administrativní poplatek je zaveden z důvodů, že distribuční místo EUROKLÍČ Opava není v zaměstnaneckém poměru s NRZP ČR, jejichž zaměstnanci tuto činnost mají v náplní své práce. Děkujeme za pochopení.

Seznam míst v ČR osazených Eurozámkem

Průvodce po místech v ČR osazených Eurozámky // formát.pdf 

Aplikace EUROKLÍČENKA
Aplikace EUROKLÍČENKA

Průvodce po místech v ČR osazených Eurozámky // tabulka .xlsx 


Rezervační systém - EUROKLÍČ

Otázky a odpovědi

1. Kdo má nárok na Euroklíč? 

Na Euroklíč má nárok držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P, dále držitel WC karty, diabetik, stomik, onkologický pacient, lidé s následujícími diagnózami: roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, cystická fibróza, nespecifické střevní záněty (Crohnova choroba a ulcerózní kolitida), močové dysfunkce a porucha autistického spektra.

2. Co si mám připravit, vzít sebou?

Pro vydání Euroklíče je nutné u sebe mít:

  • platný občanský průkaz či jiný doklad totožnosti

  • platný průkaz TP, ZTP, ZTP/P 

  • administrativní poplatek 30,- Kč / Euroklíč

3. Musím mít sebou evidenční kartu?

Ne, nemusíte. Evidenční kartu Euroklíče vypíšeme s Vámi na místě.

4. Kolik stojí Euroklíč a jak dlouho trvá vyřízení?

Euroklíč je dotovaný, tudíž zdarma vyjma administrativního poplatku 30,- Kč, které si účtuje distribuční místo oproti příjmovému dokladu na spotřební a kancelářský materiál spojený s administrací (tisk, papír do tiskárny apod.). Samotné vyřízení Euroklíče trvá cca 30 minut.

5. Co mám dělat, když Euroklíč ztratím nebo mi ho odcizí? 

Při podpisu evidenční karty se seznamujete s tím, že Euroklíč je nepřenosný. Proto vždy doporučujeme dávat si na Euroklíč dobrý pozor a nikomu ho nepůjčovat. 

V případě odcizení, např. s osobními věcmi je vhodné kontaktovat Polici ČR a protokol přinést k nám na distribuční místo spolu s Evidenční kartou. Pracovník na distribučním místě s Vámi vyřídí nový Euroklíč. V Evidenční kartě bude uvedeno, že jde o náhradní Euroklíč za ztracený.

Upozorňujeme, že Euroklíč je odlitek a nelze z něj udělat duplikáty!!!

6. Kde mohu Euroklíč využít? 

Všude tam, kde je na dveřích tabulka s oznámením, že jsou WC, schodišťové nebo svislé plošiny či výtahy osazené Eurozámkem. Seznam míst naleznete výše nad rezervačním systémem.

7. Mohu seznam míst využít i v mobilním telefonu?

Ano, můžete. Již existuje aplikace Euroklíčenka. Aplikaci Euroklíčenka si může každý uživatel chytrých mobilních telefonů stáhnout z Obchod Play. Zde zadejte název Euroklíčenka a poté nainstalujte. Po nainstalování aplikace se Vám na ploše telefonu zobrazí ikona s názvem Euroklíčenka. V této aplikaci najdete všechna místa osazená Eurozámky. Je vhodné mít aktivní "Moje poloha". Poté se zobrazí nejbližší místa na mapě. 

8. Mohu si vyzvednout Euroklíč kdykoliv?

Zde doporučujeme se vždy předem domluvit buďto telefonicky nebo elektronicky. Můžete také využít Rezervačního systému výše a náš pracovník se Vám ozve zpět a domluvíte se na konkrétním datu a čase pro výdej. Důvodem je naše práce, která spočívá převážně prací v terénu.